Bayanlarda saç seyrelmesinde en çok en belirgin yan etkisi bulunan tıbbi tedaviler, stres, hormonal bozukluklar, vitamin, mineral ya da demir eksikliğinde görülmektedir. Gün içinde anormal derecede saçları dökülenler mutlaka uzman hekime danışmalı, eğer gecikirseniz bu durum ilerleyerek kel kalmakla sonuçlanabilir.

Saç dökülmele
rinin tek sebebi bunlarla sınırlı değil elbette. En önemli ve maalesef sıkça saçlarımızı tahrip ettiğimiz boya, röfle, balyaj, perma, düzleştirme gibi işlemler saçınızı zayıflatır ve zamanla dökülmesine davetiye çıkarır. Eğer sağlık açısından bir sorun yok ise ve sadece bu nedenlerden ötürü saçlarınız dökülüyorsa bu tür müdahalelerden uzak durmanız zamanla saçınızı güçlendirecek ve eski haline kavuşmasına zemin hazırlayacaktır. Bu müdahaleler sonucunda saçlarınız dökülüyorsa aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz;
  • Saçlar kısa kestirilmeli, böylece yeni bir imaj yaratılabilir.
  • Kaba kesimli saç, saç uçlarını daha kalın gösterir.
  • İnce telli saça sahip olanlar, saçına hacim vererek bu sorunun üzerini örtebilir.
  • Alın bölgesindeki ince telli saçlar özel tedavi ile kamufle edilebilir.
  • Saç derisi tedavisi için uzman hekimden yardım alınmalı.

Sende yorum yaz!

Bu makale ilgili düşüncelerini, deneyimlerinizi şimdi bizimle paylaşabilirsin.

pudra.org kadınlara özel içerikleri ile makyaj, moda, cilt bakımı, diyet, güzellik tüyoları, cinsellik, aşk ve ilişkiler, sağlık, bebek bakımı, annelik konularında birbirinden faydalı pratik bilgiler sunmaktadır. Sağlıklı yaşam, doğal yöntemlerle zayıflama, güzelik sırları ve kendinizi daha iyi hisetirecek tavsiyelerini ve uzman görüşlerini kadınlar için yayınlamaktadır.

© 2008 - 2019, pudra.org ™, bir Sercan Çakır iştirakidir. I Love Google!