Allergan firmasının üretmiş olduğu Refresh ® isimli tek dozluk göz yaşı damlası, göz kurulu ve bu tip rahatsızlıkları olanların imdadına yetişiyor. Diğer suni göz yaşı damlalarından farklı olarak özel diyan edilmiş tek kullanımlık tüplerde bulunan suni göz yaşı damlası kullan-at olarak önerilmektedir. Büyük tüplerde alınan ilaçlar, kullanılmayıp, bozulmuştur düşüncesiyle atılıyor ya da yanımızda taşıyamadığımız için her an uygulayamıyoruz.

Farmakolojik özellikleri, korneal v
e konjunktival yüzeylerin dış ortamlarla direkt teması bu tabakalarda kurumaya ve buna bağlı olarak yüzeysel epitelde patolojik değişiklike oluşturarak kerantinizasona neden olabilmektedir. Kuru göz olarak adlandırılan bu hastalık kendisini çeşitli şiddetlerde irritasyon ile belli eder. Kuru göz sendromunda ortaya çıkan oküler irritasyon günümüzde yapay göz yaşı preparatları kullanılarak giderilmektedir. İrnitasyona neden olan koruyucu içermeyen Refresh göz damlası göz yaşı hacmini artırarak ve lakrimal tabakayı stabilize ederek öküler mukusu kayganlaştırır.Kuru göz sendromunun tedavisinde yarar sağlar. Bütün suni göz yaşı ürünleri gibi farmakolojik etki yerine mekanik etkiye sahiptir.

Göz Kuruluğu için Tek Dozluk Göz Damlası
Pakette yer alan tüplerden birinin ağzı açılarak ağrıyan ya da her iki gözede 2 ya da 3 damla damlatılması önerilmektedir. Eğer yeterli miktarda kullanılmasının ardından tüpte ilaç kalmışsa tekrar kullanılmaması ve tüpün atılması önerilmektedir. Bu ilacı tüm eczanelerden satın alabileceğiniz gibi fiyatıda (10TL, bir kutuda 30 tüp ilaç bulunmaktadır.) oldukça uygun.

Sende yorum yaz!

Bu makale ilgili düşüncelerini, deneyimlerinizi şimdi bizimle paylaşabilirsin.

pudra.org kadınlara özel içerikleri ile makyaj, moda, cilt bakımı, diyet, güzellik tüyoları, cinsellik, aşk ve ilişkiler, sağlık, bebek bakımı, annelik konularında birbirinden faydalı pratik bilgiler sunmaktadır. Sağlıklı yaşam, doğal yöntemlerle zayıflama, güzelik sırları ve kendinizi daha iyi hisetirecek tavsiyelerini ve uzman görüşlerini kadınlar için yayınlamaktadır.

© 2008 - 2019, pudra.org ™, bir Sercan Çakır iştirakidir. I Love Google!